Charkivské národné akademické divadlo opery a baletu M.V. Lysenka

Divadlo prežije!

Hry v DPOH #3 slovenčina

Informácie

Charkivské národné akademické divadlo opery a baletu M.V. Lysenka – Opera Východ 

Na scéne Divadla Pavla Országha Hviezdoslava vystúpia s baletomTajomstvá Pandory na hudbu Richarda Wagnera, so skladbami svetových muzikálov My Way a koncertom valčíkov a operetných árií  s názvom Straussov vianočný koncert.  

Účinkujú: Opery Východ, sólisti a baletní tanečníci Opery Východ, sólisti, spevácky zbor a symfonický orchester Opery Východ, Dirigent: Dmytro  Morozov 

Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava venuje celú sumu z dobrovoľného vstupného Charkivskému národnému akademickému divadlu opery a baletu M.V. Lysenka. 

Kompletný program:

22. november / 19.00 hod.

RICHARD WAGNER, TAJOMSTVÁ PANDORY

Tvorcovia baletnej inscenácie Tajomstvá Pandory ponúkajú milovníkom klasického baletu originálnu scénickú verziu starovekého príbehu o Pandore, ktorý sprevádza veľkolepá hudba nemeckého skladateľa a reformátora opery Richarda Wagnera. Príbeh tohto syntetického scénického diela je inšpirovaný legendou, ktorá je dnes, keď svet stojí na prahu globálnej katastrofy v dôsledku zla vypusteného z pomyselnej Pandorinej skrinky, opäť veľmi aktuálna. Milovníci baletného umenia si v tejto monumentálnej inscenácii vychutnajú veľkolepé hromadné tanečné scény i sugestívne choreografie sólistov, v ktorých sa synteticky spájajú výrazové prostriedky klasického baletu s prvkami súčasného tanečného divadla. Atraktívna scéna, výtvarne zaujímavé kostýmy a veľkoplošné videoprojekcie vytvárajú sugestívnu atmosféru obrazov legendárneho stredovekého maliara Hieronyma Boscha a vťahujú tak diváka do temného sveta krutej apokalypsy. Inscenácia Charkivského národného akademického divadla opery a baletu M. V. Lysenka pred očami divákov rozohráva staroveký príbeh o Pandore, ktorý snáď asi nikdy nestratí na svojej mrazivej aktuálnosti a potvrdzuje tak názor, že ľudstvo nie je schopné poučiť sa z vlastných chýb. Ale aj napriek temnej a tragickej téme sa tvorcovia inscenácie do budúcnosti pozerajú s optimizmom a s presvedčením, že nádej a viera v dobro sú silnejšie než nevypočítateľné a zákerné zlo.    

Dĺžka: 85 minút + prestávka / 2 dejstvá, 5 scén 

》》ONLINE DOBROVOĽNÉ VSTUPNÉ – RICHARD WAGNER, TAJOMSTVÁ PANDORY 《《

27. december / 19.00.

MY WAY 

V hudobnej šou MY WAY sa v jeden večer stretnú postavy viacerých svetových muzikálov. V podaní členov baletného súboru, operných sólistov a zboru Opery Východ, uvidia diváci tanečné a hudobné scény z muzikálov ako Chrám Matky Božej v Paríži, Fantóm opery, Mačky, Kabaret, Chicago, Leví kráľ a ďalších. MY WAY je jedinečná zmes rôznych muzikálov, skladieb a žánrov, sprevádzaná veľkolepou svetelnou réžiou, na originálnej scéne, v organickej choreografii.  

Dĺžka: 80 minút + prestávka 

》》ONLINE DOBROVOĽNÉ VSTUPNÉ – MY WAY《《

29. december / 19.00 hod.

STRAUSSOV VIANOČNÝ KONCERT 

Opera Východ uvedie v rámci svojho charitatívneho turné Európska cesta koncert kráľa valčíkov Johanna Straussa ml. Súčasťou programu koncertu, v ktorom odznejú pochody, valčíky, árie z operiet, vystúpia nielen orchester a sólisti opery, ale aj zbor a dokonca aj baletný súbor divadla.

Dĺžka: 120 minút + prestávka 

》》ONLINE DOBROVOĽNÉ VSTUPNÉ – STRAUSSOV VIANOČNÝ KONCERT《《

Kúpou vstupenky budete môcť podporiť Charkivské divadlo aj priamo v DPOH pred začiatkom predstavení.