p r e d s t a v e n i e

Generácia Z: Sused, ktorého nechcem

Informácie

Projekt tolerancie

Autorská inscenácia

Kto je horší sused? Róm, liberál alebo gej?

Domov je miesto na uchovanie tradícií. Vidiecka mládež je o pätinu tradičnejšia ako mestská. 63% zoomerov nechce žiť vedľa ľudí inej farby pleti, 63% vedľa liberálov, 60% vedľa homosexuálov. Viac ako polovica rozhodne nebude bývať vedľa cudzincov, migrantov, utečencov, židov a moslimov. Mentálne, či zdravotne handicapovaný sused by viac prekážal mladým z mesta. Spoločne inklinujú k antidemokratickým a populistickým stranám.
Výnimočný projekt zameraný predovšetkým na mladého diváka. Kto a ako ich ovplyvňuje? Sú sociálne siete ich bibliou? Žijú viac virtuálne ako v realite? Sú v skutočnom svete stratení, pretože žijú v pocite, že nemajú šancu nič zmeniť? Rozumieme im? A rozumejú oni sami sebe? Kto sa nepýta, nedostáva odpovede. Ale správne sa pýtať je ťažké. Rovnako ako počúvať. Rozdelený svet je náročný pre každého. Spojí ho práve Generácia Z?

 

Hrajú: študenti konzervatória – Sophia Makišová, Jakub Fehér, Bianka Molnárová, Annamária Mikulová, Manuela Justová, Lucia Šimková, Dorota Hrnčiarová, Maxim Rozenberg, Laura Slamková, Miriam Pulíková, Julianna Ťahúňová, Natália Bóriková, Katrin Virágová

 

Réžia: Juraj Hrčka, Erik Peťovský

Dramaturgia: Valeria Schulczová

Scéna a light design: Matúš Ďuran

Scéna a kostýmy: Dominika Katonová

Odborný konzultant: Veronika Fischbone Vlčková

 

Premiéra: 6.11.2021

Dĺžka predstavenia: 85 minút bez prestávky 

Vhodné pre: 15+

CO kryt                                    

Projekt vznikol v spolupráci s Radou mládeže Slovenska a Konzervatóriom Bratislava

fotogaléria