talk show Zuzany Kovačič Hanzelovej

HRY V DPOH

Hry v DPOH #3 slovenčina

Informácie

Hry v DPOH #3

slovenčina Slovo nie je hračka

16.5.2021 o 19.00 hod. Facebook DPOH / BKIS / Dennník N / Youtube

V treťom vydaní talk show Zuzany Kovačič Hanzelovej budú hosťami bývalý učiteľ a moderátor Matej Sajfa“ Cifra a spisovateľ a prekladateľ Michal Hvorecký. Hudobný hosť Modré hory prinesie rapovanú poéziu. S humorom a nadhľadom sa pozrieme na slovenský jazyk, jeho význam, postavenie v našej kultúre, ale aj osobný vzťah hostí k slovenčine a literatúre.

foto: Katarína Kubalová

________________________________________________

Hry v DPOH #2

prírodoveda Je vesmír hrou náhody?

Druhá časť talk show sa bude niesť v znamení prírodovedy, chémie, fyziky a matematiky. „Prírodné vedy si vyžadujú kvalitného učiteľa, vtedy budú pozitívne prijaté aj u žiakov,“ myslí si jeden z hostí, mladý a úspešný Vedátor Samuel Kováčik, absolvent teoretickej fyziky na bratislavskej Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského, kde Samuel aktuálne pôsobí. Okrem vedeckej činnosti sa snaží spopularizovať a vysvetliť vedu laickej verejnosti, ale aj vyvracať hoaxy na sociálnych sieťach, ktorých je práve počas pandémie koronavírusu neúrekom.

   

foto: Katarína Kubalová

O vzťahu k prírodným vedám, ale aj o tom, ako sa zo študentky matematiky a deskriptívnej geometrie stala herečka, porozpráva sympatická Andrea Sabová. No a nielen o globálnom otepľovaní zahrá hudobný hosť – kapela S Hudbou Vesmírnou.

Príbeh Andrey Sabovej a Samuela Kováčika si môže pozrieť v premiére relácie Hry v DPOH už 18. apríla o 19.00 online na Facebooku DPOH, Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS) a mediálneho partnera – Denníka N.

Udalosť na Facebooku

sledujte druhé Hry v DPOH:

Dobrovoľnú vstupenku na online podujatie zakúpite do 21.4.2021 cez Predpredaj.sk

________________________________________________

Hry v DPOH  #1

umelecká výchova Na čo hráš ty?

Nový edukatívny diskusný formát prinesie raz do mesiaca formou rozhovorov a hudobných vstupov iný pohľad na disciplíny života odvodené od školských predmetov akými sú dejepis, chémia, slovenčina, umelecká, či telesná výchova,“ vysvetľuje vedúca DPOH Valéria Schulczová. Moderátorka Zuzana Kovačič Hanzelová v rozhovoroch s hosťami rozoberá význam a motiváciu štúdia jednotlivých disciplín.

Prvý diel relácie sa niesol v znamení umeleckej výchovy. Umenie patrí do vývoja človeka rovnako ako čokoľvek iné. Hľadanie krásy, prepájanie hemisfér v mozgu, ale aj nadšenie z kreatívnej práce sú hodnoty, ktoré spojili aj hostí diskusie – herečku SND Zuzanu Fialovú a violončelistu Jozefa Luptáka. Obaja majú skúsenosť s učením mladých ľudí a v talk show prezradili s humorom a nadhľadom jednoduchý návod na funkčnú krajinu, ale aj to, ako deti viesť k umeniu. Hudobní hostia prvého dielu Hier v DPOH boli akordeonista Boris Lenko violončelista a beatboxer Jozef Lupták.

Premiéra prvého dielu relácie bola odvysielaná príznačne na Deň učiteľov – 28. marca o 19.00 na Facebooku Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS), mesta Bratislava a mediálneho partnera Denníka N.

Adresa

Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava
Laurinská č. 20
811 01 Bratislava

Kontakt

dpoh@dpoh.sk

+421 2 59 103 134
(po-pi 09:00 – 15:00 hod)

Sledujte nás