Kampaň

Podporte vznik novej inscenácie „Bratislavské srdce“ v DPOH

Muž s odhalenou hruďou pred okupačným tankom ©Ladislav Bielik, 1968

Nestrácajme nádej.

Vždy má zmysel postaviť sa ťažkým časom čelom. Hoci aj s odhalenou hruďou. Podporte DPOH v crowfundingovej kampani.

Aj Bratislava bola miestom, kam prišli sovietske tanky zničiť slobodu. Ladislav Bielik ich zachytil na svojej slávnej fotografii. Vďaka vašej podpore môžete vy i ostatní návštevníci divadla vidieť jej signovanú originálnu zväčšeninu v priestoroch DPOH.

Syn fotografa a majiteľ fotografie Peter Bielik ju daroval divadlu, aby bola verejne prístupná. Jeho želaním je, aby bolo toto dielo dostupné pre všetkých bezplatne.

V inscenácii Pozsony Dance Club som našiel oboch svojich rodičov Ladislava Bielika a Alicu Bielikovú. S nekompromisnou pravdivosťou sa mi ich príbehy vynorili v časti o okupácii z Augusta 1968, ale aj v piesni Vivat Slovakia z roku 1994. Darovanie originálnej zväčšeniny fotografie Muž s odhalenou hruďou pred okupačným tankom Divadlu Pavla Országha Hviezdoslava je mojím prejavom vďaky za poznanie a silné emócie, ktoré mi inscenácia priniesla. Verím, že umiestnenie originálnej fotografie v priestoroch DPOH a peniaze získané z crowdfundingu pomôžu divadlu vytvoriť ďalšie emotívne, i pravdivé inscenácie a divadelné hry.

Peter Bielik

Ak podporíte umiestnenie ikonickej fotografie v DPOH, financie ostanú divadlu.

Za vašu finančnú podporu vytvoríme do konca roka 2024 novú inscenáciu Bratislavské srdce.

Kampaň je zverejnená na Donio.sk a potrvá do 30. septembra 2024.

Ďakujeme.

Vaše DPOH