Slovenský- Kórejsko koncert lásky a harmónie (한국-슬로바키아의 사랑과 화합의 콘서트)

Slovenský-Kórejsko koncert lásky a harmónie

한국-슬로바키아의 사랑과 화합의 콘서트

Tento jedinečný koncert, sprevádzaný noblesným komentárom moderátorky Jeon Yu-hyeon, spája hudobné dedičstvo Slovenska a Kórey. Divákom ponúka hlboký umelecký zážitok a pomáha im ľahko a zaujímavo porozumieť príbehom skrytým v dielach oboch krajín.

1. ČASŤ: Kreatívna opera „Daehan Gwangbokdan“ Výber z pôsobivej kórejskej národnej opery, vybranej vládou Kórejskej republiky ako reprezentatívny obsah pre rok 2026, ktorá si ctí vznešeného ducha predkov bojujúcich za nezávislosť. V podaní popredných kórejských operných sólistov zaznie 5 vybraných árií: „Premeň sa na meč“ (Oh Se-won), „Červená kvetinová voda“ (Na Jeong-won), „Pulz vrchu Baekdu“ (Kim Ji-seop), „Ak existuje čo i len lúč svetla“ (Min Seung-yeon) a dueto „Rozkvitni, Večernica“ v podaní Na Jeong-won a Oh Se-wona.

2. ČASŤ: Klenoty slovenskej opery a piesne Druhú časť otvorí lyrické violončelové sólo vo svetovom podaní uznávaného slovenského virtuóza Jána Bogdana. Následne špičkoví domáci sólisti predstavia slávne árie z klenotov slovenskej opernej tvorby – zosobnené v árii Katreny z opery „Krútňava“ a v monológu z opery „Svätopluk“, ktoré divákom priblížia pravú tvár slovenskej klasickej hudby.

3. ČASŤ: Hudobné posolstvo priateľstva (Kórejské piesne) Umelecký most spájajúci kultúru a city oboch národov. Violončelista Ján Bogdan a klaviristka Kim Ji-eun prednesú dojímavú kórejskú detskú pieseň „Matka a sestra“ (Matka a sestra). Program obohatia aj nádherné kórejské umelecké piesne: „Túžba po vrchu Geumgang“ v podaní tenora Michaela Bragagnola a sopranistky Min Seung-yeon, a pieseň „Gagopa“ v interpretácii sopranistky Zuzany Polakovej a tenora Oh Wi-younga.

4. ČASŤ: Homáž obom národom (Svetová premiéra) Dve novozložené dedikačné árie, ktoré oslavujú a spájajú dušu oboch národov, zažijú svoju svetovú premiéru. Diváci uvidia jedinečné spojenie v duete „Púpavové Arirang“ (Oh Wi-young, Min Seung-yeon) a opernú reinterpretáciu slovenskej ľudovej piesne „Na Kráľovej holi“ v majestátnom podaní barytonistu Oh Se-wona a basistu Kim Ji-seopa, kde sa v dokonalej harmónii prelína slovenčina s kórejčinou.

5. ČASŤ: Veľkolepé finále harmónie Záverečnú bodku za podujatím položí vysoko hodnotné finále, ktoré umocní hlboké emócie celého koncertu. Zaznie slávna ária „Nessun Dorma“ z opery Turandot v brilantnom podaní tenora Michaela Bragagnola. Ako úplne posledná skladba zaznie legendárna „Pieseň o prípitku“ (Brindisi) z opery La Traviata, v ktorej sa spoja všetci účinkujúci spolu s publikom, aby hudbou veľkolepo zavŕšili tento nezabudnuteľný festival.

Vstupenky

Termín: 25.08.2026 19:00