Tlačové správy

Hlavné mesto bude mať svoju vlastnú mestskú divadelnú scénu

Hlavné mesto bude mať svoju vlastnú mestskú divadelnú scénu, podobne, ako je to bežné aj v iných európskych metropolách. Mestské Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava bude od júna 2022 fungovať ako samostatná nezisková organizácia s postupným rozbehnutím činnosti od septembra 2022.

Cena Grand Prix 2022 pre Krásu nevídanú

Divadelná inscenácia Krása nevídaná získala výnimočné ocenenie Grand Prix na festivale Nová dráma/New Drama 2022.

Rozhovor s Gejzom Dezorzom o bábkovej inscenácii Websterovci: Lili a ukradnutá sieť

Gejza Dezorz: Websterovci sú utkaní zo siete mikropríbehov a žijú si vo svojej sieti – v našom príbehu sa diváci dozvedia, že nie všetko, čo je uverejnené na „Sieti“ je pravda.

Tlačová správa k inscenácií Websterovci: Lili a ukradnutá sieť

Pavúčiu rodinku Websterovcov, známu z animovaného televízneho seriálu Kataríny Kerekesovej, milujú deti na celom Slovensku. Obľúbené postavičky sa v marci stanú súčasťou aj divadelného javiska. Bábková inscenácia Websterovci: Lili a ukradnutá sieť má premiéru 25. marca v Divadle P. O. Hviezdoslava.

Tlačová správa k inscenácií Krása nevídaná

Tri herečky, tri výtvarníčky, tri silné príbehy – to je režisérsky debut Zuzany Fialovej – Krása nevídaná, ktorý je v poradí druhou inscenáciou projektu Generácia Z. Jeho premiéra sa uskutoční 22. 1. 2022.

Tlačová správa k inscenácií Sused, ktorého nechcem

Výnimočný projekt Divadla P. O. Hviezdoslava zameraný predovšetkým na mladého diváka, určite však zaujme a obohatí aj skôr narodených. To je projekt Generácia Z, ktorý sa skladá z troch samostatných inscenácií. V sobotu, 6. novembra, predstavíme prvú z nich – Sused, ktorého nechcem.

Tlačová správa k inscenácií Kopny! Buchny! Ric!

V Divadle P. O. Hviezdoslava predstavíme povinnú literatúru Hviezdoslava, Hollého, Tajovského či Palárika hravo, vtipne a tak trochu inak!

13. divadelná sezóna DPOH

Divadlo P. O. Hviezdoslava vstupuje do svojej 13. divadelnej sezóny. Od septembra zároveň poskytne svoje priestory Divadlu Aréna.

Anómia 21

Pýcha, lakomstvo, závisť, hnev, smilstvo, obžerstvo, lenivosť.

Tlačová správa

Bratislava pripravuje kroky vedúce k budúcemu fungovaniu mestskej divadelnej scény (DPOH)